Podany adres e-mail nie jest powiązany
z żadnym zapytaniem.
Powiedz jak możemy Ci pomóc

Salus Expo Izolacje Natryskowe Olsztyn

Olsztyn

Wiadomość została wysłana

Trzymaj rękę na pulsie! Wykonawca
niedługo
powinien się z Tobą
skontaktować.

Wiadomość do:

Izolacje natryskowe - rodzaje i zastosowanie

Autor: Salus Expo Izolacje Natryskowe Olsztyn, publikacja: 2014-04-28

Obecnie w Polsce dostępny jest unikatowy produkt – natryskowa izolacja termiczna i akustyczna, wyznaczająca nowy standard na rynku dociepleń. Rozróżniamy kilka rodzajów izolacji natryskowych, tworzących zarówno termoizolację, jak i hydroizolację.

Piana otwartokomórkowa

Piana otwartokomórkowa jest przeznaczona do wnętrz budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej jako izolacja termiczna i akustyczna w konstrukcjach dachów, ścian, stropów i ścianek działowych. Jej ważną zaletą jest paroprzepuszczalność. Materiał potrzebuje kilku sekund, aby stać się pełnowartościową izolacją. Cechuje go doskonała przyczepność bez względu na rodzaj materiału, na który jest nanoszony. Już grubość 15cm gwarantuje osiągnięcie współczynnika przenikania ciepła poniżej 0,25 W/(m2-K). Eliminuje mostki termiczne niezależnie od kształtu i skomplikowania konstrukcji.

Zdjęcie nr 1

Piana zamkniętokomórkowa

Piana zamkniętokomórkowa może być natryskiwana wewnątrz lub na zewnątrz. Oferowana jest w wersji letniej i zimowej. Wyróżnia ją wysoki poziom adhezji do większości powierzchni i materiałów takich jak drewno, metal czy beton. Stanowi zarówno paroizolację oraz szczelną barierę. Zastosowany na zewnątrz budynku tworzy barierę drenażową (hydro). Jej współczynnik lambda wynosi 0,020 (m2-K)/W.

Zdjęcie nr 2

Dwuskładnikowy elastomer

W przypadku samej hydroizolacji stosowany jest dwuskładnikowy elastomer jako wyjątkowy i „inteligentny” system stanowiący hermetyczną samoistną membranę natryskiwany zarówno na powierzchnie poziome jak i pionowe. Po 7-krotnym zwiększeniu swojej objętości doskonale wypełnia wszystkie pustki, szczeliny, pęknięcia i szczeliny. Zatem może być stosowany jako uszczelnienie, naprawa wszelkiego rodzaju zbiorników, nawet na wodę pitną, ale nie tylko – możemy go również zastosować jako pokrycie dachu lub wierzchnią warstwę posadzek. Produkt jest nieścieralny i odporny na wszelkiego rodzaju chemię w tym kwasy. Po okresie ok. 1 godziny po natryśnięciu stanowi gotowy produkt.

Zdjęcie nr 3

Opracowano:
Błażej Rogowicz
Salus Expo Izolacje Natryskowe Olsztyn

Ocieplanie Pianką PUR - komu zlecić?

Poniżej przedstawiamy ranking 42 422 Specjalistów od Ocieplania Pianką PUR najlepszych w 2024 roku w poszczególnych miastach powiatowych: